„Kopriklausomi anonimai - tai draugija vyrų ir moterų, kurių bendras tikslas yra kurti sveikus santykius.“ „Mes susirenkame kartu vienas kitą paremti ir viena su kitu pasidalinti savęs pažinimo kelionėje, mokantis mylėti save. Dvylikos žingsnių programa leis kiekvienam tapti sąžiningesniu mūsų pačių asmeninių istorijų ir mūsų kopriklausomo elgesio atžvilgiu.“
Šie požymiai ir charakteristikos yra siūlomi kaip pagalbinis įrankis sau įsivertinti. Jie gali būti naudingi naujokams. Yra penki pagrindiniai požymiai: neigimas, žema savivertė, nuolaidžiavimas, kontroliavimas ir vengimas.
Keli bruožai:
- Turi problemų nustatant sveikus prioritetus ir ribas
- Laisvai patarinėja nors nėra paprašyti
- Bando įtikinti kitus kaip mąstyti ir jaustis
- Apleidžia savo pačių vertybes ir principus, kad išvengtų atstūmimo ir pykčio
- Nepaiso savo pačių pomėgių, kad darytų tai, ko nori kiti
- Nesupranta, kad žmonės, kuriuos simpatizuoja, gali būti neprieinami
- Sunkiai supranta ką jaučia
- Rodo pyktį ir negatyvumą netiesioginiais ir pasyviais būdais
Būsi pasveikintas(-a) per susirinkimą. Kai kurie susirinkimai netgi turi „sveikintojus“, kurie sutinka tave prie durų. Būna susitikimų, kur naujokams dalijami lankstinukai ir segės.
Susitikimo tvarka skiriasi nuo to susitikimo temos – dalijimasis, CoDA knyga, 12 žingsnių, tradicijų ir elgesio pavyzdžiai.
Turėsi galimybę dalintis arba ne. Tai neprivaloma. Naujokai paprastai dalinasi kodėl nutarė apsilankyti. Kai kurios grupės turi savo naujokų grupes. Dažniausiai kalbama, dalijimąsi patirtimi 2-3min. Nekomentuojame ir nedaliname patarimų.
Baigiame Ramybės malda arba CoDA baigiamąja malda. Kai kurie skaito Dvyliką pažadų.
Mūsų identitetas ir dalijimasis lieka tarp keturių sienų. Dvyliktoji tradicija mums primena, kad susitelkdami ne ties tuo kas esame, galime laisvai gyti. Gale susitikimo esame primenami: „Kas čia pasakyta, ką matai čia, kai palieki čia, lieka čia.“
„Iš esmės, bet koks dalijimasis, kuris nėra, tiesiog to žmogaus atviras ir nuoširdus dalijimasis apie save yra nepageidaujamas.“
„Pertraukinėjimas vyksta kai kalbame kitiems besidalijant arba patampame terapeutais, motinomis, patarėjais aiškindami žmonėms ką jie turėtų daryti arba diskutuodami apie ką kitas žmogus dalijasi.